Odkurzacze automatyczne wielu osobom kojarzą się z zaawansowaną technologią, która wiąże się ze sporymi inwestycjami. Okazuje się jednak, że dysponując już kwotą 500 zł można zaopatrzyć się w skutecznego i trwałego robota sprzątającego, który zastąpi nas w codziennych obowiązkach. Jak wybrać tani odkurzacz automatyczny?

Robot do 500zł – parametry

Decydując się na zakup tańszego robota, wciąż powinniśmy zwracać uwagę na specyfikację poszczególnych produktów. Dysponując takim budżetem, wbrew pozorom możemy wybierać spośród wielu marek i modeli. Warto sięgać po produkty zapewniające ok. 120 minut pracy, z pojemnością pojemnika 0,4l. Takie parametry zagwarantują nam, że nie będzie konieczności częstego zajmowania się robotem w celu wymienienia zebranego kurzu czy naładowania. Szukajmy robotów wyposażonych w jak największą ilość czujników, dzięki czemu zapobiegniemy wszelkim uderzeniom, otarciom i pozytywnie wydłużymy żywotność samego produktu.

Teesa Smart VAC TSA5030

Robot spełnia podstawowe funkcje – dokładnie czyści podłogę usuwając wszelki kurz i zabrudzenia. Wbudowana bateria o pojemności 2200 mAh zapewnia ok.100 min. ciągłego sprzątania. Sporą zaletą jest natomiast atrakcyjny, minimalistyczny wygląd, który wpasuje się zarówno w tradycyjne, jak i nowoczesne mieszkania. Cena: od 270 zł.

Sencor SVC 7020BK

Odkurzacz wyróżnia się wyjątkowo cichym działaniem, dlatego świetnie sprawdzi się w obecności dzieci i zwierząt. Naładowany do pełna może pracować przez 50 minut. Zaopatrzony jest w 3 programy umożliwiające odkurzanie przestrzeni: losowy (urządzenie przemieszcza się w losowym kierunku), spiralny (urządzenie przemieszcza się po torze spiralnym) oraz wzdłuż ścian (urządzenie przemieszcza się wzdłuż ścian). Cena: od 270zł.

Severin RB 7025

Robot ten może pracować nieprzerwanie przez 90 minut, na dowolnych nawierzchniach, sprawnie manewrując między przeszkodami. Wyróżnia się wskaźnikiem LED, który informuje nas o konieczności czyszczenia, trzystopniowym programem sprzątania, kontrolną lampką ładowania, a także wyposażeniem dodatkowym – filtrem, ładowarką, parą szczotek okrągłych oraz elementami do czyszczenia. Cena: od 480 zł.

Vileda VR 101

Vileda VR 101 to robot sprzątający wyróżniający się atrakcyjnym designem. Precyzyjnie usuwa kurz z każdej powierzchni, również z dywanów. Jest w stanie działać przez 60 minut, następnie konieczne jest ładowanie trwające ok. 240 minut.  Pojemnik na zanieczyszczenia ma pojemność 370 ml. Cena: od 485 zł.

Tani robot odkurzający wyręczy nas z części obowiązków i sprawi, że nasze mieszkanie zawsze będzie czyste i świeże. To proste urządzenie może zadbać o porządek w każdym, nawet najtrudniej dostępnym kącie, bez naszej pomocy. Wystarczy wygospodarować niecałe 500 zł, aby cieszyć się widocznymi efektami działającego urządzenia.