Dysponując kwotą 2000 zł możemy wybierać spośród tysięcy różnorodnych modeli robotów odkurzających. Znaczna większość z nich nie tylko odkurzy brud z podłogi, ale również umyje ją na mokro i sama się naładuje. Pamiętajmy jednak, aby wybierać z głową – nawet spośród najdroższych modeli łatwo trafić na awaryjne urządzenie, które nie będzie spełniało swoich funkcji. Jaki robot do 2000 zł wybrać?

IRobot ROOMBA 676

IRobot ROOMBA 676 wyposażony został w 3-stopniowy system sprzątania, dodatkowo jego ruchoma głowica czyszcząca pozwala na automatyczne dostosowanie się do warunków otoczenia. Urządzenie doskonale poradzi sobie z czyszczeniem kafelek, dywanów czy linoleum. Dodatkowo dostępna jest wygodna aplikacja iRobot HOME, dzięki której możesz dowolnie ustalić harmonogram pracy urządzenia i sterować nim będąc poza domem. Możesz ustalić pożądane cykle sprzątania oraz kontrolować stan zapełnienia pojemnika.  Cena: ok. 1800zł.

Ecovacs Deebot 710

Dzięki kamerze oraz zaawansowanemu algorytmowi graficznemu SLAM, wykorzystana w urządzeniu technologia oznaczania Smart Navi™ 2.0 pozwala na dokładne zmapowania całego mieszkania przez robota w trakcie jego pracy. Zdobyte w ten sposób informacje zostają wykorzystane do optymalizacji sprzątania pokojów za pomocą zaprogramowanej trasy, by uniknąć ponownego sprzątania i ominięcia niektórych miejsc. Ponadto Ecovacs Deebot 710 automatycznie wraca na stację dokującą, a dzięki pojemnemu zbiornikowi na kurz, nie ma konieczności częstego obsługiwania urządzenia. Cena: ok. 1650 zł

Neato Botvac D3 Connected

Neato Botvac D3 Connected wyposażony został w zaawansowany system skanujący pokoje i tworzący w swojej pamięci mapę mieszkania. Podczas pracy, w razie wyczerpania akumulatora, automatycznie wraca do stacji dokującej, a po naładowaniu powraca w miejsce, gdzie przerwał pracę, żeby dokończyć sprzątanie. Robot posiada wbudowany nowoczesny akumulator Litowo – jonowy, który wystarcza na posprzątanie nawet kilkuset metrów kwadratowych powierzchni bez konieczności doładowania. Specjalny kształt obudowy, niespotykany wśród innych marek, pozwala robotowi wjeżdżać w narożniki pokoi.
Cena: ok. 1600zł

Samsung Powerbot VR20M705PUS

Specjalnie zaprojektowany system, w który został zaopatrzony robot, pozwala na lepszą filtrację i zapewnia długotrwałą moc ssącą. Jest to najlepszy wybór dla osób posiadających zwierzęta gubiące sierść – funkcja ta zapewnia automatyczne usuwanie włosów ze szczotki. Robot Samsung Powerbot cechuje się niewielkimi kształtami, jednak to dzięki nim może sprawnie wjeżdżać w trudno dostępne miejsca, również pod meble. W momencie zetknięcia się ze ścianą robot automatycznie aktywuje dostosowaną funkcję, tworząc barierę wspomagającą zbieranie większej ilości pyłów i zabrudzeń. Cena: ok. 1800 zł

Odkurzacz zakupiony za wyższą kwotę będzie stanowił prawdziwą inwestycję na lata. Dzięki wysokiej jakości materiałów, możemy być pewni, że urządzenie będzie świetnie radziło sobie z każdymi zabrudzeniami i zachowa pełną sprawność nawet w przypadku intensywnej eksploatacji.