Roboty odkurzające ILIFE

Kraj pochodzenia

Chiny

Data założenia firmy

Rok 2010

Produkty firmy

Domowe roboty sprzątające

Główne linie

Bd.

O firmie

ILIFE to chińska firma założona w 2010 roku, która jest w całości wyspecjalizowana w produkcji i sprzedaży robotów sprzątających. Produkty przedsiębiorstwa są obecnie sprzedawane do 35 krajów na całym świecie, a asortyment ILIFE to kilkanaście modeli innowacyjnych automatycznych robotów sprzątających, które na tle konkurencji wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale także wyglądem. Chińska firma jest jednym z prekursorów połączenia funkcji mopowania z odkurzaniem w kompaktowych robotach, a najnowsze produkty ILIFE korzystają z wielu udogodnień współczesnej technologii.

O tym, jak bardzo popularna jest marka ILIFE wśród osób korzystających z automatycznych robotów odkurzających świadczą wyniki sprzedaży w największych portalach internetowych. W 2016 roku chińska firma została wyróżniona tytułem bestsellera przez serwis Amazon, rok później firma ILIFE znalazła się w zestawieniu dziesięciu najpopularniejszych brandów dostępnych na portalu AliExpress, a udział przedsiębiorstwa w sprzedaży na portalu Allegro.pl w 2018 roku wyniósł nieco ponad 25%. Można się spodziewać, że to dopiero początek olbrzymiego rozwoju marki wyspecjalizowanej w produkcji robotów sprzątających.

Najpopularniejsze modele odkurzaczy

Automatyczny robot sprzątający ILIFE A8 to jedno z najmniej hałaśliwych urządzeń tego segmentu artykułów gospodarstwa domowego. Szacowany poziom hałasu odkurzacza, według producenta, wynosi niespełna 50 dB. Pracujący robot z pewnością nie obudzi śpiącego dziecka, ani nie zakłóci dźwięku podczas rodzinnego oglądania telewizji. Bardzo dużym atutem modelu A8 jest również kamerka umożliwiająca dokładne mapowanie pomieszczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu odkurzacz jest w stanie osiągnąć maksymalny poziom wydajności i nie wracać w to samo – odkurzone już – miejsce. To bardzo dobry sposób na zaoszczędzenie baterii, która pozwala na nieustanną pracę przez półtorej godziny.

W odkurzaczu ILIFE V8S chiński producent zdecydował się zrezygnować z bardzo popularnego rozwiązania i robot ten nie posiada obrotowej szczotki centralnej. Bród zebrany przez urządzenia trafia do zbiornika przy pomocy ssawy. To nie jedyna innowacja, jaką znajdziemy w automatycznym robocie sprzątającym V8S. Robot został wyposażony w żyroskop odpowiedzialny za precyzyjny system planowania trasy. Urządzenie na bieżąco reaguje na przeszkody i automatycznie koryguje trasę osiągając wysoki poziom wydajności. Blisko litrowy pojemnik na kurz oraz cykl pracy na jednym ładowaniu wynoszący półtorej godziny sprawia, że robot ILIFE V8S stawiany jest wśród najwydajniejszych odkurzaczy.

Przeczytaj też

Kup najtaniej