W odkurzaczach z Chin “siedzę” już od 2016 roku i od tamtego czasu bacznie obserwuję, jak rozwija się ta gałąź rynku. Jeszcze 2 lata temu mieliśmy do czynienia praktycznie wyłącznie z dwoma firmami – ILIFE oraz XIAOMI. Teraz wygląda to już nieco inaczej. Moim zdaniem rozważając zakup robota sprzątającego z Chin, zdecydowanie warto rozważyć właśnie zakup chińskiego przyjaciela, ponieważ są to produkty naprawdę dobrej jakości, często różniąc się od “europejskich” kolegów wyłącznie ceną. Poniżej przedstawiam subiektywne zestawienie najlepszych moim zdaniem robotów odkurzających z Chin.

 

XIAOMI Vacuum Cleaner

Zawsze będę uważać ten model za najlepszy w stosunku jakość-cena. Najpierw kupiłam go, by wymienić podstawowy model ILIFE V5. Sprawował się świetnie. Potem przejęła go mama – zachwycona. To najlepszy robot jeśli chodzi o moc – 1800 Pa – świetnie odkurza dywany. Jeździ w sposób planowany, ułożony, nie powtarza miejsc. Można wszystko obserwować z aplikacji, a także sterować nim.

Cena: około 1100 zł

ILIFE V7S PLUS

Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych robotów sprzątających przy jednocześnie ograniczonym budżecie, znanej marki. Całkiem nieźle radzi sobie odkurzając podłogi bez dywanów, dobrze odkurza sierść zwierząt, a ponadto ma nakładkę mopującą i przeciera podłogi. Niestety, nie jeździ w sposób uporządkowany, więc użytkownicy muszą uzbroić się w cierpliwość, gdy ten sprząta. Jego moc to ok. 400 Pa, ma filtr HEPA, więc jest przyjazny alergikom. 

Cena: około 620 zł

ALFAWISE V8S

To stosunkowa nowość – marka Alfawise to marka własna sklepu Gearbest. Charakteryzuje się wysokiej jakości sprzętem przy jednocześnie niskiej cenie. Jego moc to nawet 1200 Pa przy dużej mocy. Nie jest sterowany aplikacją, ale ma dołączany pilot. Nie jeździ tak składnie jak XIAOMI, ale producent deklaruje, że robi to w uporządkowany sposób. Nie można zaplanować sprzątania. 

Cena: około 530 zł

XIAOMI ROBOROCK

Mój ulubieniec. Mam go od 1,5 roku. Super mocny i prócz tego, że odkurza, to jednocześnie myje. No, przeciera – ma dodatkowy pojemnik na wodę. Można mu ustawić wiele trybów. Świetnie radzi sobie na dywanach i przy zwierzętach – mam psa z długą sierścią i świetnie się ich pozbywa. Ma dużą moc i jeździ w uporządkowany sposób (mapuje pomieszczenia). Można go obsługiwać aplikacją. Świetnie nadaje się dla alergików. 

Cena: około 1550 zł

ILIFE A7

IILIFE A7 to pierwszy model tego producenta, którym można sterować poprzez aplikację. Dobrze zbiera sierść, bo ma turboszczotkę. Sprzątanie można zaprogramować na konkretną godzinę. A nawet na każdy dzień tygodnia. Ma oczywiście filtr HEPA, dzięki czemu jest przyjazny alergikom. Dodatkowo, do zestawu otrzymujemy wymienne boczne szczotki. Ten robot sprzątający potrafi działać 120 minut ciągiem. 

Cena: około 970 zł

DIBEA D-960

DIBEA to znany chiński producent odkurzaczy. Poza robotami sprzątającymi, jest też popularny jeśli chodzi o odkurzacze pionowe. Dibea D-960 to odkurzacz hybrydowy – posiada on również funkcję mopowania. Jego siła ssania to 1200 Pa, jest więc dość mocny. Potrafi na jednym ładowaniu pracować przez 120 minut, a bateria ma moc 2600 mAh. Jego ciekawą opcją jest odkurzanie punktowe – może skupić się na jednym miejscu, np. zaschniętym błocie wniesionym przez dzieciaki. 

Cena: około 750 zł