Roboty sprzątające XIAOMI

Kraj pochodzenia

Chiny

Data założenia firmy

6 kwietnia 2010

Produkty firmy

Elektronika użytkowa, urządzenia wearables

Główne linie

Redmi, Mi

O firmie

Xiaomi to spółka prywatna założona przez Lei Juna na początku kwietnia 2010 roku. Firma z siedzibą w Pekinie to jeden z dwóch liderów produkcji i sprzedaży drobnej elektroniki użytkowej na rynku chińskim, która od niedawna zaskarbiła sobie sympatię również europejskich klientów. Spod szyldu Xiaomi wypuszczane są takie produkty jak: smartfony, tablety, smartwatche, inteligentne opaski, kamerki sportowe, powerbanki lub telewizory.

Chińska spółka od początku działalności nie ogranicza się jedynie do produkcji drobnej elektroniki użytkowej. Xiaomi w swojej ofercie posiada kolekcję ubrań z inteligentnymi butami na czele, a także liczne modele jednośladów: rowerów szosowych lub hulajnóg.

Co ciekawe, przez długi czas Xiaomi próbowało upodobnić swoją markę do amerykańskiego giganta – Apple. Chińska spółka prowadziła bardzo podobny model marketingu, który od wielu lat zdawał egzamin w przypadku firmy założonej przez Steve’a Jobsa. Lei Jun, prezes i dyrektor generalny Xiaomi, przez lata upodabniał się do wizerunku zmarłego w 2011 roku Jobsa. Główną postać chińskiej spółki bardzo często można było spotkać w ciemnych koszulkach lub golfach i niebieskich jeansach. Dodatkowo Lei Jun próbował powielić od Jobsa charakterystyczny sposób zapowiedzi nowych produktów. To od zawsze był znak rozpoznawczy współzałożyciela marki Apple. Podobieństwa pomiędzy amerykańską a chińską firmą można było zauważyć jedynie na płaszczyźnie marketingu. Xiaomi od zawsze stawiało na tanie produkty o wysokiej jakości. Właśnie tym kupili sobie miliony serc europejskich użytkowników smartfonów, tabletów i innej drobnej elektroniki użytkowej.

Najpopularniejsze modele odkurzaczy

W swojej bardzo rozbudowanej ofercie chińska spółka posiada także automatyczne odkurzacze. Jednym z najpopularniejszych modeli jest Xiaomi odkurzacz Mi Vacuum Cleaner. Cechą charakterystyczną dla tego typu segmentu elektroniki jest całkowita bezobsługowość. Wystarczy, że z poziomu smartfona lub tabletu uruchomimy odkurzacz, a ten przejdzie do sprzątania wyznaczonej mu powierzchni. Mi Vacuum Cleaner został wyposażony w specjalne czujniki, dzięki którym jest w stanie bezpiecznie ominąć wszystkie napotkane przeszkody. Urządzenie zostało wyposażone w zbiornik o pojemności 0,42 litra, a jedno pełne naładowanie akumulatora wystarczy na nieco ponad dwie i pół godziny pracy.

Identycznym czasem pracy oraz nieco większym zbiornikiem na kurz może pochwalić się drugi bardzo często wybierany przez klientów robot. Odkurzacz Xiaomi MiJia Roborock 2 to idealne urządzenie domowe łączące funkcjonalność bezobsługowego odkurzacza i mopa. MiJia Roborock 2 charakteryzuje się zwiększoną mocną w porównaniu do poprzednich modeli tej serii chińskiego producenta. Dodatkowo, zaawansowany system czujników sprawia, że odkurzacz został stworzony do pracy w najbardziej ekstremalnych warunkach. Uruchamiając Roborock 2 możemy być pewni, że ten ominie napotkane przeszkody, a szczotka typu V wyczyści nawet najciężej dostępny zakamarek naszego mieszkania.

Przeczytaj też

Kup najtaniej robot sprzątający XIAOMI