Roboty sprzątające iRobot Roomba

Kraj pochodzenia

Stany Zjednoczone

Data założenia firmy

Rok 1990

Produkty firmy

Roboty domowe

Główne linie

Roomba, Scooba, Braava

O firmie

iRobot Corporation to jedno z największych na świecie przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w produkcji robotów domowych ułatwiających codzienne obowiązki. Firma powstała w 1990 roku w amerykańskim mieście Bedford w stanie Massachusetts z inicjatywy trójki byłych pracowników tamtejszego instytutu technologii. Głównym celem założycieli było urzeczywistnienie wizji tworzenia praktycznych robotów. Spółka zatrudnia blisko 500 najlepszych specjalistów branży robotycznej, w tym inżynierów, mechaników, elektryków oraz personel pomocniczy. Biura amerykańskiej firmy możemy znaleźć nie tylko w Stanach Zjednoczonych. iRobot swoje oddziały posiada również w Wielkiej Brytanii i Chinach.

Firmie iRobot udało się całkowicie zrewolucjonizować sposób sprzątania wewnątrz i na zewnątrz domów. Przedsiębiorstwo ze Stanów Zjednoczonych jako jedna z pierwszych firm wyprodukowała Roombę, automatyczny robot odkurzający o kształcie dysku. Na dzień dzisiejszy iRobot może pochwalić się milionową sprzedażą robotów domowych dostarczonych użytkownikom na całym świecie. Dodatkowo firma swoimi produktami zabezpiecza żołnierzy i pracowników służb bezpieczeństwa publicznego.

Produkty iRobot sprawdzają się w bardzo ekstremalnych warunkach. Specjalnie na potrzeby amerykańskiej armii wojskowej stworzono bezzałogowy pojazd naziemny SUGV, a jego poprzednik uważany jest za jeden z najlepiej skonstruowanych robotów na całym świecie. Do militarnej linii firmy iRobot należą także modele First Look oraz Warrior – przeznaczony do transportowania na dużą odległość niezwykle ciężkich ładunków wojskowych.

Najpopularniejsze modele odkurzaczy

Jednym z najlepiej ocenianych przez klientów automatycznych robotów sprzątających jest iRobot Roomba 616. Dzięki zastosowaniu technologii iAdapt odkurzacz ten jest w stanie dotrzeć do miejsc szczególnie zabrudzonych i wyczyścić powierzchnię nawet pod meblami lub między firankami. Bardzo czułe czujniki kolizyjne pozwalają modelowi Roomba 616 omijać wszelkie przeszkody. Robot unika schodów, przepaści oraz luźno położonych przewodów. Dodatkowym atutem iRobota jest automatyczny powrót do stacji dokującej w momencie rozładowania akumulatora. Ten jest w stanie przepracować 60 minut na jednym ładowaniu. Ogromną zaletą jest również poziom hałasu, który oceniono zaledwie na 61 dB.

Takim samym poziomem hałasu, jednak dwukrotnie wydajniejszym akumulatorem może pochwalić się iRobot Roomba 980. Automatyczny robot sprzątający wyposażony został w aż dziewięć programów czyszczenia. Jednym z nich jest innowacyjny Carpet Boots, dzięki któremu urządzenie zwiększa swoją moc na dywanach. Roomba 980 posiada również wskaźnik zapełnienia zbiornika. To bardzo przydatna funkcja umożliwiająca odpowiednie dbanie o kondycję sprzętu. Zwiększona moc systemu AreoForce pozwala nam na skuteczną walkę nie tylko z kurzem i okruszkami, ale także z sierścią zwierzaków domowych.

Przeczytaj też

Kup najtaniej