Roboty sprzątające PHILIPS

Kraj pochodzenia

Holandia

Data założenia firmy

Rok 1891

Produkty firmy

Elektronika użytkowa

Główne linie

SmartPro

O firmie

Philips, czyli tak właściwie Koninklijke Philips N.V. to jeden z najstarszych producentów drobnej elektroniki użytkowej. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1891 roku przez Gerarda Philipsa i jego ojca Frederika. Firma z siedzibą w Amsterdamie początkowo zajmowała się produkcją żarówek z włókna węglowego i innych produktów elektronicznych w mieście Eindhoven. W pierwszej połowie XX wieku firma Philips znacznie powiększyła swoją taśmę produkcyjną i zaczęła wprowadzać na rynek inne produkty. W roku 1939 wyprodukowano pierwszą golarkę elektryczną sygnowaną logo holenderskiej firmy. Do dnia dzisiejszego ten segment elektroniki użytkowej jest wizytówką Philipsa, a sama spółka jest posiadaczem ponad 64 tysięcy patentów co czyni ją jednym z największych wnioskodawców EUP.

Philips wyspecjalizował się i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w wielu dziedzinach. Katalog holenderskiego giganta wypełniony jest po brzegi elektroniką użytkową. Logo Philips możemy zobaczyć na produktach gospodarstwa domowego, smartfonach, telewizorach lub sprzęcie AGD. Spod szyldu Philipsa wychodzą także innowacyjne produkty w dziedzinie opieki medycznej i oświetlenia. Holenderska firma jest liderem w zakresie opieki kardiologicznej oraz w branży energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych.

Długie lata działalności oraz solidna jakość produkcji sprawiła, że Philips z rodzinnej firmy stał się dużą międzynarodową spółką. W 1922 roku Philips pojawił się w Polsce jako producent żarówek i sprzętu oświetleniowego. Osiem lat później Zakłady Philips rozpoczęły produkcję radioodbiorników i lamp elektronowych. Dziś holenderski gigant posiada w naszym kraju cztery fabryki zlokalizowane w Pile, Pabianicach, Kętrzynie oraz w Bielsku-Białej. Na całym świecie Koninklijke Philips zatrudnia 120 tysięcy pracowników, w tym 5 tysięcy w Polsce.

Najpopularniejsze modele odkurzaczy

W swojej bardzo rozbudowanej ofercie Philips posiada także odkurzacze. Holenderski producent nie ograniczył się jednak do tradycyjnych urządzeń i wypuścił na rynek automatyczne roboty sprzątające. Flagowym modelem światowego giganta jest Philips SmartPro Compact. Jak sama nazwa wskazuje – model ten wyróżnia się na tle konkurencji bardzo minimalistycznym rozmiarem. Zaledwie 6 cm wysokości sprawia, że SmartPro Compact jest w stanie usunąć zabrudzenia spod wszystkich naszych mebli. Technologia Smart Detection umożliwia robotowi swobodne omijanie wszelkich przeszkód. Urządzenie zostało wyposażone w 18 czujników oraz system omijania schodów. Ogromną zaletą Philips SmartPro Compact jest nasadce TriAcitve XL pozwalająca na błyskawiczne i dokładne czyszczenie. Całość pracuje na bardzo wydajnym akumulatorze, a na jednym ładowaniu – według producenta – bezprzewodowy odkurzacz jest w stanie pracować ponad 120 minut.

Identycznymi wynikami w teście wytrzymałości akumulatora może pochwalić się model Philips SmartPro Active. W odróżnieniu od serii Compact, automatyczny odkurzacz Active jest urządzeniem nieznacznie większym. Dzięki innowacyjnemu połączeniu chipów, 20 czujników antykolizyjnych, żyroskopu i akcelerometru SmartPro Active jest w stanie dopasować sposób czyszczenia do otoczenia. Robot wyposażono w bardzo szeroką nasadkę TriActive XL oraz cztery tryby czyszczenia do różnych miejsc. SmartPro Active świetnie sprawdzi się nie tylko na panelach, parkiecie lub kafelkach, ale również na dywanach.

Kup najtaniej