Od czasu opatentowania pierwszego robota odkurzającego, minęło już kilka lat. W tym czasie technologia poszła znacząco do przodu i obecnie roboty odkurzające łączą w sobie wiele praktycznych funkcji np. skro odkurzają, to czemu miałby nie myć? Ktoś już wpadł na taki pomysł i wdrożył do użytku. Roboty odkurzająco-myjące to idealne połączenie do każdego domu. Przekonaj się, że trzymanie porządku nigdy nie było prostsze – zobacz, jaki będzie najlepszy robot myjący podłogi. 

Roboty odkurzająco-myjące czyli hybrydowe

Nieustanny rozwój producentów sprzętu elektronicznego, sprawia, że coraz więcej czynności jest w stanie wykonywać maszyna. Dotychczas osoby, które chciały kupić robota odkurzającego oraz myjącego, musiały rozważać zakup dwóch urządzeń. Za sprawą nadążającego za potrzebami ludzi rozwoju technologicznego, na rynku dostępne są od pewnego czasu roboty łączące zgrabnie obie te funkcje. Nie chodzi wyłącznie o pieniądze i zyski ze sprzedaży takich sprzętów, lecz ciągłe udoskonalanie procesu autonomicznych robotów, które w przyszłości będą wykonywać wszystkie mniej przyjemne prace domowe za ludzi. Roboty odkurzająco-myjące zyskały miano hubrydowych.

 

Robot myjący podłogi i jego funkcje

Przede wszystkim świetny tryb odkurzania, sprawia, że robot absorbuje całą moc silnika, wykorzystując szczotkę główną i te boczne. Do silnych zabrudzeń zaleca się używanie trybu turbo, która wykorzystywana jest też przede wszystkim do czyszczenia dywanów. Zwiększa się moc ssąca robota i efektywnie radzi sobie z włosiem na dywanie. Odpowiedni program pozwala zaprogramować robota tak, aby sprzątał pod naszą nieobecność, jedno pomieszczenie po drugim oraz omijał wskazane elementy, stojące na podłodze, a także sam wracał do stacji dokującej i się ładował.

Autonomiczne mopowanie

Druga opcja to mopowanie. Podczas całej swojej pracy robot porusza się bezdźwięcznie, a do pracy wykorzystuje moc zasysającą. Proces mopowania w robocie przebiega poprzez przekazanie wody za pomocą sączki na ściereczkę z mikrofibry. Człowiek podczas tej czynności nie musi nawet dotykać robota, wszystko dzieje się autonomicznie. Warto zwrócić uwagę na ścierki czyszczące w robocie, powinny być wykonane z mikrofibry z technologią duo fact. Taka budowa pozwala na pochłanianie zanieczyszczeń w głąb materiału, które dzięki temu nie są rozmazywane po podłodze.

Idealna czystość podłóg i dywanów

Połączenie funkcji odkurzania i mycia w jednym robocie, nie byłoby niczym nadzwyczajnym, gdyby nie możliwość stosowania obu tych zastosowań naraz. Tak intensywny tryb sprzątania został stworzony z myślą o mocno zabrudzonych powierzchniach, a także poleca się go osobom, posiadającym zwierzęta. Psy i koty codziennie gubią kępki sierści, które ręcznie ciężko jest wyczyścić. Robot odkurzająco-myjący to idealnie rozwiązanie dla posiadaczy zwierząt oraz osób o intensywnym trybie życia, które nie mają czasu na sprzątanie. Dobrym wyborem są np.:

  • iRobot SCOOBA 450,
  • HOBOT Legee 668,
  • iRobot Roomba 980,
  • Dibea D960,
  • Xiaomi Mi Robot Roborock S50,
  • iLife V7S.

Negatywne przekonania, pozytywne efekty

W myśleniu wielu ludzi funkcjonuje przekonanie, że rzeczy, które posiadają wiele funkcji i służą do wszystkiego są gorsze niż te przeznaczone do konkretnego użytku. Na przykładzie robotów odkurzająco-myjących można obalić ten stereotyp, ponieważ urządzenia wykorzystują bardzo dużą moc zasysającą, przez co doskonale czyszczą powierzchnie twarde, jak i dywany. Najnowocześniejsze roboty są wyposażone w technologię sprzątania Aero Force, która przy wielofunkcyjności odgrywa kluczową rolę.

Gdzie kupić robot odkurzająco-myjący? Oferty i cena