Roboty odkurzające ECOVACS

Kraj pochodzenia

Chiny

Data założenia firmy

Rok 1998

Produkty firmy

Robotyka domowa

Główne linie

DEEBOT, WINBOT, ATMOBOT

O firmie

Założona w 1998 roku przez Qiana Dongqi firma Ecovacs Robotics w 2013 roku stanowiła blisko 60% udziałów chińskiego przemysłu robotyki. Początkowo spółka z siedzibą w Suzhou wyspecjalizowała się w produkcji oryginalnego sprzętu do odkurzaczy.  W 2006 roku firma przebranżowiła się na producenta bezprzewodowych robotów do czyszczenia w domu, a rok później swoją premierę miało pierwsze urządzenie z flagowej serii odkurzaczy Deebot. W kolejnych latach Ecovacs Robotics rozszerzyło swoją działalność o biura w Niemczech i Japonii. Kolejne powstały w Stanach Zjednoczonych, a rozszerzeniu poddano także ofertę. Dziś spod szyldu chińskiej firmy wychodzą również mobilne oczyszczacze powietrza, roboty dbające o czystość okien oraz produkty gwarantujące rozrywkę lub bezpieczeństwo.

Ecovacs Robotics należy do największych i najszybciej rozwijających się firm na świecie. Aktualnie posiada ponad 600 sklepów w 30 krajach na sześciu kontynentach. Oddziały chińskiej marki możemy spotkać między innymi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Australii, Szwajcarii, Niemczech, Francji czy nawet Malezji. Dobrze rozwinięta sieć sprzedaży to także miejsce sprzyjające pracownikom. Aktualnie firma zatrudnia ponad 5000 osób.

Najpopularniejsze modele odkurzaczy

Robot Ecovacs Deebot OZMO 930 to najbardziej wydajny model automatycznych odkurzaczy chińskiego producenta. Urządzenie opracowano wraz z technologią Smart Navi, która gwarantuje skanowanie, mapowanie oraz planowanie trasy czyszczonego pomieszczenia. Stworzenie wirtualnego planu pozwala robotowi na bezpieczne unikanie przeszkód. Przeszkodą nie będzie także dywan rozłożony na środku pokoju. Możliwość automatycznego zwiększenia mocy ssania sprawia, że Deebot OZMO 930 skutecznie wyczyści nie tylko panele i kafelki, ale także różnego rodzaju dywany. Model ten posiada wbudowaną funkcję mopa, a całość funkcjonuje na wydajnym akumulatorze umożliwiającym dwugodzinną pracę.

W ofercie Ecovacs Robotics znajdziemy również budżetowe modele robotów odkurzających. Jednym z nich jest Ecovacs Deebot DM88. Dla maksymalnej wydajności czyszczenia na jednym programie model DM88 wykorzystuje system inteligentnej technologii naśladującej ludzki wzór czyszczenia podłogi. Możliwość zwiększonej mocy ssania i pięcioetapowy system czyszczący sprawia, że mimo przystępnej ceny robot ten nie odstaje funkcjonalnością od zdecydowanie droższej konkurencji. Urządzenie nie wytwarza dużego hałasu, a akumulator umożliwia nieustanną pracę przez blisko półtorej godziny. Co w przypadku, gdy Deebot DM88 rozładuje się podczas programu? Robot sam zlokalizuje swoją ładowarkę i po pełnym naładowaniu wróci do przerwanej czynności.

Kup najtaniej