Roboty sprzątające VILEDA

Kraj pochodzenia

Niemcy

Data założenia firmy

Rok 1948

Produkty firmy

Artykuły gospodarstwa domowego

Główne linie

Vileda VR

O firmie

Vileda to marka będąca częścią niemieckiej grupy Freudenberg, założonej przez Carla-Johanna Freudenberga, której początki działalności szacuje się na 1849 rok. Rodzinna firma w pierwszych latach funkcjonowania wyspecjalizowała się w produkcji wyrobów skórzanych. Dopiero gospodarcze konsekwencje II wojny światowej zmusiły grupę do urozmaicenia swojej oferty. W taki sposób – równo sto lat po założeniu firmy – utworzono markę Vileda, a pierwszym produktem sprzedanym pod tym szyldem były innowacyjne ściereczki do mycia okien. Dziś Vileda to najpopularniejsza ze wszystkich 27 marek grupy Freudenberg.
Firma obecnie zatrudnia blisko 40 tysięcy pracowników, a jej dochód netto wynosi ponad 500 milionów euro. Grupa Freudenberg posiada 280 oddziałów w 42 krajach na całym Świecie. Ostatnim celam biznesowym niemieckiego przedsiębiorstwa jest rynek azjatycki. W aktualnej ofercie Viledy – oprócz robotów sprzątających – znajdziemy różnego rodzaju ściereczki czyszczące, rękawiczki, suszarki elektryczne, mopy, deski do prasowania i wiele innych produktów przeznaczonych do wykorzystywania w gospodarstwach domowych.

Oprócz codziennego użytku artykułów gospodarstwa domowego, grupa Freudenberg rozwija najnowocześniejsze technologię i dostarcza produkty dla ponad 30 segmentów rynku światowego. Firma specjalizuje się w produkcji chemii specjalistycznej, a także filtrów. W ofercie grupy znajdziemy również wysokiej jakości wyroby medyczne oraz usługi IT.

Najpopularniejsze modele odkurzaczy

Najnowszym oraz jednocześnie najchętniej kupowanym robotem sprzątającym Vileda jest model VR 302. Odkurzacz zaskarbił serca wielu klientów, którzy wystawiają mu bardzo pochlebne opinie. Dlaczego robot cieszy się aż tak dużym zainteresowaniem? Przede wszystkim ze względu na świetny stosunek jakości do ceny. Konkurencyjna kwota, jaką musimy zapłacić za Viledę VR 302 nie oznacza, że odkurzacz ten nie będzie spełniał oczekiwań użytkowników. Cechą charakterystyczną dla tego modelu jest cicha praca. Hałas wytwarzany przez urządzenie Viledy szacowany jest na 65 dB. Dla porównania – to niewiele mniej od standardowej rozmowy oraz nieznacznie więcej od cicho włączonego telewizora. Dzięki temu VR 302 może wykonywać pracę nawet podczas obecności domowników.

Niezwykle przystępna cena oraz spora funkcjonalność to także cechy charakterystyczne dla odkurzacza Vileda VR 301. W porównaniu do konkurencji model ten jest nawet dwukrotnie tańszy. VR 301 to najprostszy odkurzacz automatyczny obsługujący trzy programy: krótki, standardowy oraz długi. Obsługa urządzenia ogranicza się do wyboru interesującego nas czasu pracy. Dużym plusem modelu Vileda VR 301 jest jakość czyszczenia. Mimo, iż jest to bardzo budżetowy robot, praca, którą wykonuje jest analogiczna do dużo droższych braci.

Kup najtaniej