Roboty sprzątające SEVERIN

Kraj pochodzenia

Niemcy

Data założenia firmy

Rok 1892

Produkty firmy

Artykuły gospodarstwa domowego

Główne linie

 

O firmie

Założone w 1892 roku niemieckie przedsiębiorstwo Severin to jedna z najstarszych firm produkujących wysokiej jakości artykuły gospodarstwa domowego. Korzenie jednego z liderów europejskiej branży AGD sięgają niewielkiej kuźni w mieście Sundern. Przez lata rodzinna firma wielokrotnie zmieniała swój profil. W 1921 roku została otworzona niewielka fabryka wyspecjalizowana w produkcji karniszy do zasłon, a po 10 latach w ofercie firmy Severin można było znaleźć także produkcję talerzy, podstawek oraz metalowych wózków do serwowania. Dalszy rozwój niemieckiej marki nastąpił już po II wojnie światowej. To wówczas przedsiębiorstwo odpowiedziało na rosnące zapotrzebowanie na sprzęt AGD i rozpoczęło seryjną produkcję suszarek do włosów oraz automatycznych ekspresów do kawy.

W 1967 roku przedsiębiorstwo Severin miało na swoim koncie blisko 200 rodzajów sprzętu AGD, a dziś o sile niemieckiej firmy stanowią ekspresy do kawy, chłodziarki, żelazka, tostery, odkurzacze czy suszarki do włosów. Przedsiębiorstwo posiada swoje placówki nie tylko w Niemczech, ale również we Francji, Hiszpanii, Szwecji, Holandii, Polsce oraz we Włoszech. Dodatkowo fabrykę niemieckiej marki Severin możemy znaleźć w chińskim Shenzhen.

Najpopularniejsze modele odkurzaczy

Idealnym domowym pomocnikiem do czyszczenia podłóg, dywanów oraz wykładzin jest automatyczny odkurzacz Severin S’Special Chill Pro RB 7028. Bezworkowy robot został wyposażony w system Power Airflow, który umożliwia niezwykle wydajne czyszczenie o konkurencyjnej sile ciągu 180 mmAq. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych automatów niemieckiego przedsiębiorstwa posiada trzy programy czyszczenia oraz wbudowane czujniki antykolizyjne wspierane gumowymi zderzakami chroniącymi przed zderzeniem z meblami lub ścianami. Model S’Special Chill Pro RB 7028 pracuje na wydajnym akumulatorze litowo-jonowym o pojemności 2800 mAh, który po 240 minutach ładowania gwarantuje pracę maksymalnie do 90 minut oraz zasięg sięgający 100 m2. Dodatkową i niezwykle przydatną funkcją jest automatyczny powrót do stacji dokującej robota w przypadku rozładowania.

Cechą wyróżniającą automatyczny odkurzacz Severin RB 7025 od konkurencji z pewnością jest cena. Za niespełna 500 zł otrzymujemy możliwość zakupu robota, którego czas pracy na jednym ładowaniu nie odbiega od zdecydowanych droższych modeli. Akumulator litowo-jonowy gwarantuje pracę maksymalnie do 90 minut, a wskaźnik LED Sensor Clean zapewnia nam wygórowaną dokładność pracy. Automatyczny odkurzacz został dodatkowo wyposażony w długie szczotki okrągłe, które idealnie nadają się do czyszczenia najbardziej niedostępnych miejsc w każdym pomieszczeniu, a kompaktowe rozmiary sprawiają, że robot dotrze do miejsc, których nie jesteśmy w stanie wyczyścić za pomocą tradycyjnego odkurzacza.

Kup najtaniej