Roboty odkurzające NEATO

Kraj pochodzenia

Stany Zjednoczone

Data założenia firmy

Rok 2004

Produkty firmy

Automatyczne odkurzacze

Główne linie

Botvac, XV

O firmie

Neato Robotics to amerykańskie przedsiębiorstwo w całości wyspecjalizowane w produkcji oraz sprzedaży automatycznych odkurzaczy. Firma powstała w 2004 roku w Kalifornii pod nazwą Home Robots Inc. Przez lata działalności Neato Robotics przeznaczono na projektowanie innowacyjnego robota, który swojej premiery doczekał się w 2010 roku. Zaledwie dwanaście miesięcy od rozpoczęcia sprzedaży pierwszego modelu firma uzyskała przychód wynoszący 15 mln dolarów, a w kolejnych latach wartość ta była niewiele mniejsza.

W ofercie przedsiębiorstwa Neato Robotics można znaleźć serie odkurzaczy Botvac oraz XV. Roboty amerykańskiej firmy wyróżniają się na tle konkurencji niestandardowym kształtem oraz sensorem BotVision, dzięki któremu są w stanie samodzielnie zaplanować trasę i pokonywać ją według liniowego wzoru, co przekłada się na wydajniejszy cykl pracy.

Najpopularniejsze modele odkurzaczy

Neato DC02 Botvac Connected to jeden z najlepiej ocenianych przez klientów modeli automatycznych odkurzaczy. Jest to pierwszy robot amerykańskiej firmy Neato, który został wyposażony w moduł sieci bezprzewodowej. Co prawda funkcja Wi-Fi nie czyni odkurzacza zdecydowanie bardziej efektywnym, natomiast bardzo ułatwia jego obsługę. Bezworkowy robot czyszczący umożliwia pracę maksymalnie do 90 minut na jednym cyklu ładowania, a odejście od tradycyjnej okrągłej budowy automatycznych odkurzaczy sprawia, że DC02 Botvac Connected jest wydajniejszy od swojej konkurencji. Użytkownicy tego modelu odkurzacza produkowanego przez amerykańskie przedsiębiorstwo zachwalają sobie niezwykle szybką i cichą pracę – poziom hałasu oszacowany przez producenta wynosi zaledwie 65 dB. To niewiele mniej od hałasu wytwarzanego przy standardowej rozmowie.

Laserowa technologia LASERSMART to jedna z największych zalet odkurzacza Neato Botvac D5 Connected. Niezwykle praktyczny system umożliwia zeskanowanie i utworzenie mapy pomieszczenia. LASERSMART wykrywa wszelkie przeszkody i ustala trasę tak, aby połączyć efektywność czyszczenia z bardzo szybkim trybem pracy. Dodatkowym atutem laserowej technologii jest możliwość pracy w ciemności. Akumulator automatycznego robota pozwala na 90 minut nieustannej pracy, a budowa modelu umożliwia dotarcie nawet do najbardziej niedostępnych miejsc.

Kup najtaniej