Roboty sprzątające MIELE

Kraj pochodzenia

Niemcy

Data założenia firmy

1 lipca 1899

Produkty firmy

Sprzęt AGD

Główne linie

Scout RX

O firmie

Miele to niemiecka firma założona w 1899 roku przez Carla Miele oraz Reinharda Zinkanna. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją wirówek do mleka, a fabryka zatrudniała wówczas jedenaście pracowników. W kolejnych latach Miele poszerza swoją ofertę o maszyny do robienia masła, pralki elektryczne oraz pojazdy, które z powodu wysokich wymogów kapitałowych zostały wycofane z oferty niemieckiej firmy. Dziś Miele to jedna z popularniejszych firm produkująca artykuły gospodarstwa domowego. Spod szyldu przedsiębiorstwa z Gutersloh wychodzą między innowacyjne innymi odkurzacze, pralki, ekspresy do kawy czy zmywarki, a mała rodzinna firma zatrudnia blisko 20 tysięcy osób.

Firma posiada swoje przedstawicielstwa w 47 krajach na całym świecie, a cechami charakterystycznymi dla produktów Miele od dziesiątek lat jest wysoka jakość oraz innowacje, ułatwiające codzienną pracę w gospodarstwach domowych.

Najpopularniejsze modele odkurzaczy

Niemiecka firma praktycznie od początku istnienia stawia na innowacje, więc w jej ofercie odkurzaczy nie mogło zabraknąć robotów. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Miele Scout RX1. Odkurzacz automatyczny wyposażony jest w system inteligentnych czujników umożliwiających omijanie wszelkich przeszkód, które czekają na każdy tego typu sprzęt w gospodarstwach domowych. Dodatkowo niezwykle pojemny zbiornik na kurz oznacza zdecydowanie rzadsze opróżnianie go, a to bezpośrednio przekłada się na zwiększoną wydajność pracy. Umożliwia ją litowo-jonowy akumulator pozwalający na nieprzerwalną pracę przez nieco ponad 120 minut w jednym z kilku trybów czyszczenia.

Następcą modelu Scout RX1 jest Miele Scout RX2 Home Vision. Czym on różni się od swojego poprzednika? Przede wszystkim zwiększoną wydajnością pracy, którą gwarantuje 4-stopniowy system sprzątania. Dodatkowo robot ten posiada wychylne szczotki boczne dosięgające nawet do najdalszych zakamarków pomieszczenia. Niezwykle przydatną funkcją w modelu Scout RX2 jest automatyczny powrót do bazy ładowania. Automatyczny robot samoczynnie przerwie pracę, a po odpowiednim naładowaniu powróci do ostatnio odkurzanego miejsca.

Kup najtaniej