Robot sprzątający Karcher

Kraj pochodzenia

Niemcy

Data założenia firmy

1935

Produkty firmy

Urządzenia i systemy czyszczące

Główne linie

Karcher RS

O firmie

Prowadząca aktywne działania sprzedażowe w 47 krajach świata firma Karcher została założona w 1935 roku przez Alfreda Karchera w jednej z dzielnic Stuttgartu. W pierwszych latach działalności niemiecka firma zajmowała się produkcją pieców przemysłowych, idealnie nadających się do hartowania metalu. Dopiero rozwój i ogromna popularyzacja w Europie wysokociśnieniowego przemysłowego urządzenia czyszczącego DS 350 przyniosła firmie Karcher zmianę profilu działalności. Od 1950 spółka z siedzibą w Winnenden zajmuje się produkcją maszyn czyszczących. Dziś Karcher jest liderem w branży urządzeń i systemów czyszczących i odgrywa znaczącą rolę w rozwoju maszyn wysokociśnieniowych. W ofercie firmy znajdują się między innymi odkurzacze, myjki samochodowe, parownice i szorowarki.

Firma Karcher przeszła do historii jako pierwszy na świecie producent urządzenia czyszczącego dla prywatnego odbiorcy. Premiera modelu HD 555 miała miejsce w 1984 roku, a dziewięć lat później za sprawą swojego przedstawicielstwa niemiecki biznes rodzinny otworzył swój pierwszy oddział w Polsce. Co ciekawe, Karcher w ramach sponsoringu kultury, wspierał pracę czyszczenia znanych na całym świecie pomników i budynków. W ramach akcji odświeżone zostały m.in. głowy amerykańskich prezydentów na górze Mount Rushmore, Brama Brandenburska w Berlinie oraz Pomnik Chrystusa w Rio de Janeiro.

Najpopularniejsze modele odkurzaczy

Domowe roboty odkurzające to jeden z najprężniej rozwijających się segmentów produkcyjnych Karchera. W ofercie niemieckiej firmy znajdziemy urządzenie Karcher RC3 Premium Home Line, które dzięki zastosowaniu systemu inteligentnej nawigacji jest w stanie w pełni samodzielnie wyczyścić nawet najbardziej zakurzone zakamarki każdego mieszkania. Największą zaletą tego modelu robota czyszczącego jest możliwość pracy nie tylko na posadzkach drewnianych, ale również kamiennych, jak i dywanach o krótkim runie. Dodatkowym atutem RC3 Premium Home Line jest wbudowana funkcja mopa oraz możliwość przepracowania nieco ponad dwóch godzin na jednym ładowaniu akumulatora.

Identyczne parametry akumulatora posiada inny popularny robot odkurzający marki Karcher. Ogromną zaletą modelu RC3 w wersji 1.198-203.0 jest możliwość stworzenia wirtualnej mapy pomieszczenia. W połączeniu z zaawansowaną technologią czujnika antykolizyjnego odpowiadającego za omijanie krawędzi, otrzymujemy produkt, który już po pierwszym czyszczeniu będzie w stanie samodzielnie unikać wszystkie napotkane przeszkody.

Dodatkowym i wartym uwagi faktem, jest bardzo cicha praca obu przedstawionych wyżej robotów czyszczących. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku mamy do czynienia z poziomem hałasu rzędu 71 dB. To wynik zbliżony do hałasu wytwarzanego podczas rozmowy o bardzo zbliżonym poziomie do tego, jaki osiąga uruchomiony telewizor. Niezakłócająca ciszy praca to bardzo duży atut, który mogą pochwalić się urządzenia czyszczące Karcher.

Kup najtaniej