Roboty sprzątające HOOVER

Kraj pochodzenia

Stany Zjednoczone

Data założenia firmy

Rok 1908

Produkty firmy

Sprzęt AGD

Główne linie

ROBO.COM

O firmie

Hoover to amerykańskie przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w produkcji artykułów gospodarstwa domowego. Lwią część oferty firmy założonej w North Canton w 1908 roku przez W.H. Hoovera są odkurzacze oraz pralki. Pierwszym produktem sprzedawanym przez firmę był odkurzacz modelu 0, którego patent został odkupiony przez założyciela Hoovera od jego kuzyna i wynalazcy Jamesa Murraya Spanglera. W 1908 roku sprzedano około 400 odkurzaczy, a cztery lata później produkty sygnowane logiem Hoovera trafiły do Europy. W 1912 roku rozpoczęto sprzedaż we Francji, Belgii, Holandii, Szkocji, Norwegii, a nawet w Rosji. Dystrybucja w europejskich miastach przyjęła się na tyle dobrze, że Hoover zdecydował się na otworzenie dwóch filii – pierwsza utworzona została w Londynie, natomiast druga w Berlinie. Co ciekawe, jakość produkcji odkurzaczy amerykańskiej firmy dostrzegła brytyjska rodzina królewska, a Hoover został tytułowany nadwornym dostwcą odkurzaczy. W 1933 rozpoczęto masową produkcję w Europie, a marka Hoover stała się synonimem porządku.

Marka Hoover do Polski trafiła dopiero w 1989 roku. Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku niezwykle popularny w naszym kraju stał się odkurzacz Telios – najbardziej budżetowa opcja w ofercie amerykańskiego przedsiębiorstwa. Zaletą odkurzaczy Hoover była z pewnością bardzo prosta obsługa, łatwa wymienność materiałów eksploatacyjnych oraz regulacja mocy ssania. Nowsze modele sygnowane logo Hoovera posiadały filtry typu HEPA.

Najpopularniejsze modele odkurzaczy

ROBO.COM³ to w tej chwili jedyna seria odkurzaczy automatycznych proponowanych przez amerykańskie przedsiębiorstwo Hoover. Model RBC070 jest kwintesencją nowoczesnej technologii. Robot wyposażony został w wydajny akumulator litowy, który umożliwia nieprzerwalną pracę przez blisko 120 minut. Dodatkowo bardzo dużym atutem odkurzacza są niezwykle kompaktowe rozmiary. Zaledwie 68 mm wysokości gwarantuje, że Hoover ROBO.COM³ RBC070 wyczyści podłogę nawet pod meblami, a innowacyjna technologia inteligentnej nawigacji sprawi, że odkurzacz samodzielnie wybierze najbardziej korzystną trasę i skutecznie odkurzy pomieszczenie bez zderzania się z przeszkodami.

Niemalże identycznymi parametrami może pochwalić się automatyczny odkurzacz Hoover ROBO.COM³ RBC090. Robot wyposażony został w aż dziewięć programów sprzątających, dzięki którym jesteśmy w stanie wybrać cykl idealnie pasujący do naszego pomieszczenia. Uruchomienie modelu RBC090 możemy zlecić za pomocą smartfona. Urządzenie czyszczące posiada niezwykle przydatny moduł bezprzewodowego połączenia Wi-Fi.

Kup najtaniej