Roboty sprzątające ELECTROLUX

Kraj pochodzenia

Szwecja

Data założenia firmy

Rok 1910

Produkty firmy

Sprzęt AGD

Główne linie

Motion Sense, Pure

O firmie

Electrolux to przedsiębiorstwo powstałe w 1910 roku w wyniku fuzji dwóch szwedzkich firm – Elektromekaniska AB oraz Lux AB. W skład spółki Electrolux wchodzi kilka mniejszych, ale równie znanych marek. Szwedzkie przedsiębiorstwo oferuje sprzedaż produktów sygnowanych logo AEG, Anova, Frigidaire, Westinghouse lub Zanussi. Electrolux to jedna z największych europejskich firm na rynku AGD. Grupa produkuje wysokiej jakości innowacyjne artykuły gospodarstwa domowego, a trzonem oferty są między innymi chłodziarki, pralki, piekarniki, odkurzacze oraz liczne bardzo użyteczne akcesoria kuchenne.

Pod koniec 2011 roku na rodzimym rynku – w Szwecji – przedsiębiorstwo Electrolux zanotowało rekordową sumę przychodów. Wynosiła ona nieco ponad 100 miliardów koron szwedzkich, a obecne wówczas zatrudnienie wyniosło 58 tysięcy pracowników na całym świecie. Jeden z europejskich liderów branży AGD posiada cztery fabryki w Polsce. Trzy z nich wybudowano w województwie dolnośląskim: w Żarowie, Świdnicy i Oławie, a jedna powstała w Siewierzu, małym miasteczku w województwie śląskim. Na dzień dzisiejszy Electrolux może pochwalić się łączną sprzedażą ponad 60 milionów produktów w 150 krajach.

Najpopularniejsze modele odkurzaczy

Cechą wyróżniającą odkurzacze automatyczne Electrolux od konkurencji jest przede wszystkim design. W czasach, gdzie zdecydowana większość renomowanych firm decyduje się na okrągłe konstrukcje, szwedzkie przedsiębiorstwo postawiło na trójkąt. Tak właśnie wygląda robot Electrolux Motion Sense. Nietypowy kształt odkurzacza oraz boczna szczotka PowerBrush sprawiają, że robot jest w stanie bez problemu dotrzeć do każdego zakątka w pomieszczeniu i idealnie wyczyści powierzchnie w okolicach ścian i listew. Dodatkowo liczne czujniki antykolizyjne uchronią Twoje urządzenie przed niechcianym uderzeniem, a innowacyjny system Virtual Barrier umożliwia kontrolowanie obszarów, które Motion Sense musi wyczyścić. Odkurzacz wyposażony jest w akumulator pozwalający na godzinę nieprzerwalnej pracy, a poziom hałasu wytwarzanego przez robota wynosi 75 dB.

Rewolucyjny kształt jest także cechą charakterystyczną robota Electrolux Purei9, który dzięki długiej bocznej szczotce jest w stanie zagwarantować konkurencyjną wydajność na rynku automatycznych odkurzaczy. Zastosowanie innowacyjnego systemu 3D Vision w robocie Purei9 umożliwia zeskanowanie przestrzeni mieszkania i nawigacji mającej na celu dokładne wyczyszczenie nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Odkurzacz poradzi sobie także z wysokimi progami, które bardzo często są wyłapywane przez czujniki antykolizyjne i omijane przez roboty innych renomowanych firm. ClimbForceDrive umożliwia bezpieczne pokonanie przeszkody o maksymalnej wysokości 2,2 cm bez przerywania pracy.

 

Kup najtaniej